Szafa wnękowa inna niż wszystkie

Shutters

Chyba każda kobieta marzy o szafie, w której bez najmniejszego problemu zmieszczą się wszystkie ubrania bez względu na ich ilość, a także torebki, dodatki i buty. Szafa wnękowa zapewni wystarczająca ilość miejsca, nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Poza tym jest o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem od tradycyjnej szafy, gdyż nie zabiera przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu, gdzie zostanie ulokowana. Przy jej wykonaniu warto pokusić się o nietypowe rozwiązanie jakimi są ramy okienne wewnętrzne Shutters.

Zabudowa szafy – odejście od nudy

Większość szaf wnękowych wyposażonych jest w drzwi przesuwne mocowane na rolkach w podłodze. Takie rozwiązanie jest praktyczne, ale także niezwykle banalne. Dlatego osoby, które chcą uzyskać oryginalny efekt, powinny zdecydować się na szafy wnękowe otwierane za pomocą shutters. Tworzą one niepowtarzalny efekt, a do tego dodają wnętrzu przytulności i domowego charakteru. Oprócz całkowitego zastąpienia drzwi shuttersami można zdecydować się tylko na jedno skrzydło drzwi przesuwnych w tym stylu, tworząc przy tym ciekawy efekt.

 

 

Jak montować shutters

Nie ma jednego określonego sposobu montażu okiennic wewnętrznych wykonywanych w całości z drewna. Mogą być one montowane w tradycyjny sposób na szynach, przez co ich otwieranie będzie odbywało się za pomocą systemu przesuwnego. Można zdecydować się jednak także na ich montaż be szyny. Wtedy ramy okienne będą otwierane na oścież niczym baśniowe drzwi do Narni odkrywając wnętrze szafy.

Wysoka jakość wykonania

Zastosowanie ram okiennych wewnętrznych to gwarancja wysokiej jakości, ponieważ wykonywane są one z naturalnego drewna, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i zniszczenia. Dzięki czemu można będzie cieszyć się pięknem szafy wnękowej przez długie lata bez szwanku. Poziome lamele shuttersów są najczęściej ustawiane w jednej płaszczyźnie w stały sposób, dzięki czemu można je w łatwy sposób utrzymywać w czystości. Za pomocą jedynie zwilżonej ścierki.