Shutters białe owalne

Odpowiednia oprawa okien wpływa znacząco na charakter i estetykę całego pomieszczenia. Wiedzą o tym profesjonalni projektanci wnętrz, którzy w projektach zwracają baczną uwagę na to, jaki materiał zastosować będzie najlepiej jako okienną zasłonę. Najbardziej eleganckimi i gustownymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku są żaluzje drewniane i shuttersy. Czym różnią się te dwa rozwiązania?

Żaluzje drewniane a shuttersy – charakterystyka

Wybór drewnianych żaluzji wewnętrznych i shuttersów staje się coraz bardziej popularny. Drewno jest niezwykle często wykorzystywanym obecnie w aranżacji wnętrz materiałem. Jego naturalność i elegancja pozwala nadać pomieszczeniom szykownego, a jednocześnie nowoczesnego wyglądu.

Wewnętrzne żaluzje drewniane charakteryzują się wysoką estetyką i nadają wnętrzom ciepłego, przytulnego charakteru. W przeciwieństwie do żaluzji wewnętrznych, których piórka wykonane są z tworzywa sztucznego, żaluzje drewniane są niezwykle eleganckim rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że żaluzje wykonane z naturalnego drewna wymagać będą regularniejszej pielęgnacji. Ta nie jest jednak skomplikowana – wystarczy co jakiś czas odkurzyć żaluzje zmiotką lub przetrzeć suchą ściereczką. Wewnętrzne żaluzje drewniane sprawdzą się świetnie w każdym pomieszczeniu i skutecznie osłonią nas przed światłem czy spojrzeniem przechodniów w nocy.

Drewniane żaluzje wewnętrzne często mylone są z shuttersami. To jednak zupełnie inny typ wewnętrznej oprawy okiennej. Shuttersy to wewnętrzne okiennice, które prezentują się niezwykle stylowo i elegancko. Wykończenie przestrzeni przy pomocy drewnianych shuttersów dodaje mu niezwykłego stylu i klasy. Jednocześnie, jest to element wyposażenia wnętrz, który świetnie sprawdza się w nowoczesnych pomieszczeniach, dodając mu odrobinę ciepła i przytulności.

Shuttersy – rodzaje

Shuttersy dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych – wybierać można spośród różnych rodzajów drewna, a także bejc i lakierów. Firma Idea Shutters, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości wewnętrznych okiennic, oferuje również shuttersy w wersji PCV. Takie rozwiązanie sprawdzi się znakomicie między innymi w łazience – naturalne drewno może bowiem źle zareagować na duże zmiany wilgotności powietrza w tym pomieszczeniu.