Drzwi ażurowe, a może shuttersy ?

Shutters

Drzwi ażurowe / drzwiczki ażurowe drzwi żaluzjowe mają układ równoległych, poziomych listew, przeznaczony do regulacji przepływu powietrza. Ich otwarta konstrukcja zapewnia lepszą wentylację i cyrkulację powietrza. Popularność drzwi ażurowych stale rośnie, wiele osób decyduje się na włączenie ich do swoich domów. Czy można je jakoś zastąpić? Odpowiedź brzmi: tak! Proponujemy nasze rozwiązanie, czyli SHUTTERSY. Ponieważ są one dostępne w wielu różnych rozmiarach i mogą być malowane, bejcowane lub pozostawione w swoich naturalnych wykończeniach shuttersy naprawdę nie mają sobie równych. Gdzie jest jednak najlepsze miejsce na ich zastosowanie? Poniżej znajdują się przykładowe miejsca ich zastosowania.

Zabudowy kuchenne i drzwi spiżarni

Ponieważ shutters są dostępne w wielu różnych rozmiarach, idealnie nadają się do zabudowy kuchni lub jako drzwi do spiżarni. Dodatkowo zapewniają bardzo potrzebną wentylację, która pomaga uniknąć niepożądanych zapachów utrzymujących się w kuchni lub w spiżarni. Każda zabudowa wnęk, nawet niewielkiego miejsca pozwala na zagospodarowanie miejsca do przechowywania.

Drzwiczki ażurowe na zamówienie

Drzwi żaluzjowe

Shuttersy są często stosowane jako zabudowa garderoby lub w szafach głównie ze względu na otwartą konstrukcję, która jest korzystna, ponieważ pozwala na stały przepływ powietrza pomiędzy pomieszczeniem a szafą. Jest to szczególnie korzystne, gdy przechowuje się ubrania i buty, ponieważ tego rodzaju przedmioty mogą być szczególnie podatne na stęchłe zapachy. Możliwość wykonania konkretnego wymiaru sprawia, że ​​idealnie nadają się do drzwi składanych podwójnie lub przesuwnie tam, gdzie jest mało miejsca, aby zabudowa garderoby, lub zabudowa szafy miała standardowe drzwiczki. Zobacz również: https://www.ideashutters.pl/szafa-wnekowa-inna-niz-wszystkie/

Co to są shuttersy ?

Drzwiczki ażurowe mają listwy ustawione pod stałym kątem, których nie można przesunąć, w konsekwencji nie wpuszczają zbyt wiele światła. Jeśli podobają się nam takie drzwiczki, ale chcielibyśmy mieć możliwość uchylania listewek, wybierzmy shuttersy. Mechanizm sterujący dla listew jest ukryty lub standardowy – specjalnym „patykiem”. Tak samo, jak drzwi ażurowe, shutters zapewniają doskonały przepływ powietrza dodatkowo dając kontrolę światła i hałasu. Shuttersy z uchylnymi lamelami łatwiej się czyści niż drzwi ażurowe oraz są bardziej uniwersalne.

Przykładowo zastosowanie shutters zamiast firanek i zasłon na oknie daje ponadczasowy urok, który nie będzie wymagał częstych zmian. Shutters mogą zapewnić lepszą izolację, utrzymując ciepło w domu w zimie i chłodniej w lecie niż np. rolety. Także system regulacji jest bezpieczniejszy niż opcja sznurkowa lub pętelkowa w większości żaluzji. Shuttersy można całkowicie otworzyć i będą odchylać się od okna jak otwieranie drzwi. Jednak w przeciwieństwie do firanek, mogą stworzyć całkowitą prywatność po zamknięciu. Ponadto bardziej niezwykła dekoracja okna sprawia, że nasz dom lub mieszkanie jest bardziej indywidualne i ma wyższą wartość.