System przesuwny shutters

Wielu z nas szuka ciekawych i oryginalnych sposobów na urządzenie swojego domu lub mieszkania. Nudzą nas ograne i mało eleganckie rozwiązania, dlatego też szukamy inspiracji, w filmach, serialach czy też czasopismach z aranżacjami. I tak na przykład jednym z bardzo ciekawych i praktycznych elementów wykończenia okien są tak zwane shutters, czyli okiennice wewnętrzne. O tym, czym są dokładnie, jakie są ich zalety i jak mogą odmienić nasze mieszkanie, opowiemy w tym artykule.

Okiennice przesuwne typu shutters — co to takiego

Tego rodzaju okiennice przesuwne, składają się z ramy, w której znajdują się umieszczone poziomo lamele. Ich ułożenie możemy dopasowywać do naszych potrzeb za pomocą praktycznego regulatora w postaci długiego kijka. Są one elegancką i funkcjonalną alternatywą dla raczej mało gustownych żaluzji, czy też rolet.

Zasada ich działania jest prosta, mają na celu ograniczyć ilość światła słonecznego wpadającego do wnętrza naszego domu lub mieszkania, oraz zapewnić nam prywatność, jeżeli jest taka potrzeba. Jako że są to okiennice przesuwne, składające się jak harmonijka, są one bardzo praktyczne i pozwalają na stworzenie ciekawego, a zarazem funkcjonalnego wnętrza.

Mogą być one wykonane z drewna lub tworzywa PCV i dopasowywane są indywidualnie do danego oka. Są estetyczne i charakteryzują się szeregiem zalet, za które chwalone są przez użytkowników i dzięki którym są popularne wśród architektów oraz dekoratorów wnętrz.

Co zapewniają Shuttersy

Takie okiennice drewniane czy też wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych są nie tylko praktyczne, ale także funkcjonalne i wytrzymałe. Łatwo się je czyści, są odporne na podmuchy wiatru, w odróżnieniu od tradycyjnych żaluzji. Są także barierą dla hałasu dobiegającego z ulicy oraz pomagają zachować odpowiednią temperaturę w danym pomieszczeniu. Kolejną korzyścią z posiadania tego rodzaju okiennic, jest możliwość zamontowania ich w pomieszczeniach, gdzie żaluzje lub rolety nie są praktyczne, czyli np. w łazience lub kuchni. Jest to duża zaleta, którą docenią właściciele łazienek z oknami lub kuchni z widokiem na ulicę przed domem.

Kolejną przewagą takich okiennic jest możliwość wykorzystania ich do zabudowy wnęk, szaf czy też innej wydzielonej przestrzeni w naszym domu lub mieszkaniu. Dzięki temu możemy stworzyć lekkie, nowoczesne i estetyczne wnętrze, w pełni funkcjonalne i bardzo gustowne.

Zobacz również: https://www.ideashutters.pl/szafa-wnekowa-inna-niz-wszystkie

Zobacz również: https://www.ideashutters.pl/drzwi-azurowe-a-moze-shuttersy/

Warto także pamiętać, iż shuttersy możemy dowolnie kształtować, zarówno pod względem ich wielkości, jak i też kształtów. Rolety lub żaluzje nie pozwalają na zagospodarowanie okien w kształcie łuku, lub innych nieregularnych przestrzeni. Wykonywane na zamówienie okiennice, pozwalają na pełną dowolność w aranżacji naszego domu lub mieszkania. Drzwi tarasowe, balkonowe, garderoby, czy też inne mniejsze schowki w domu mogą zyskać zupełnie nowy wygląd i cieszyć nasze oczy. Dlatego też warto zdecydować się na montaż shuttersów, zastąpić wysłużone rolety lub żaluzje, oraz odmienić swój dom lub mieszkanie.