Pokój dziecięcy aranżacja okien

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić pokój dziecka? Jakie elementy wykończeniowe zastosować i które dodatki będą się w nim prezentować najlepiej? Nie wiesz, jak ma wyglądać aranżacja okien w tym pomieszczeniu. Z poniższego artykułu dowiesz się co zrobić, by okna wyglądały jednocześnie elegancko, przytulnie i by można było z nich wygodnie korzystać.

Okiennice wewnętrzne – co to takiego

Shutters, czyli właśnie okiennice wewnętrzne są bardzo popularne w wielu krajach na świcie, a teraz podbijają serca Polaków. Nic dziwnego, gdyż poza walorami estetycznymi mają one wiele zalet, o których przeczytasz w dalszej części artykułu. Jeżeli nie do końca kojarzysz, jak takie okiennice wyglądają, oto ich krótka charakterystyka.

W ramie z desek lub innego tworzywa umieszczone są tak zwane lamele. Są to małe deseczki lub listwy połączone ze sobą. Dzięki temu za pomocą specjalnego kijka można w bardzo łatwy sposób regulować ilość dostającego się do pomieszczenia światła słonecznego. Jest to alternatywny sposób aranżacji okien, w którym nie trzeba używać mało praktycznych żaluzji i rolet.

Shutters – długa lista zalet

Osoby, które mają już w swoich domach lub mieszkaniach, zainstalowane togo rodzaju okiennice wewnętrzne bardzo je chwalą. A oto najważniejsze zalety shuttersów:

  • Nowoczesny i estetyczny wygląd – oferujemy wiele ciekawych wzorów i typów okiennic;
  • Są one bardzo łatwe do utrzymania w czystości – poszczególne lamele można bardzo szybko odkurzyć mokrą szmatką, bez konieczności stosowania środków chemicznych;
  • Trwałość – w przeciwieństwie do rolet nie blakną od słońca, nie grożą im także uszkodzenia mechaniczne, jak może to mieć miejsce w przypadku tradycyjnych żaluzji;
  • Ochrona przed hałasem – stanowią dodatkową przeszkodę dla dźwięków z zewnątrz, co jest bardzo ważne w pokojach, w których mieszkają małe dzieci;
  • Mogą być montowane w pomieszczeniach z dużą wilgotnością powietrza – w kuchni i łazience sprawdzą się doskonale, czego o roletach nie można już powiedzieć;
  • Łatwe dopasowanie do nawet nietypowego kształtu okna – łuki, okna podłużne, czy nawet trójkątne można w łatwy sposób udekorować okiennicami typu shutters.

Bajkowy pokój Twojego dziecka

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko miało swój wymarzony pokój. Dla niektórych dzieci będzie to zamek księżniczki, a dla innych stacja kosmiczna. Shuttersy są elementem, który jest w stanie znacząco w tym pomóc. Możesz zaaranżować każde okno w dowolny sposób. Masz możliwość wyboru z kilku materiałów takich jak drewno czy PCV. Dostępnych jest kilkanaście kolorów oraz wzorów lameli. Dlatego też pokój Twojego dziecka może być przytulny, ciepły i miły, a jednocześnie stanowić idealne miejsce do zabawy podczas spędzania czasu w domu.

Dodatkowym atutem, przemawiającym za wykorzystaniem okiennic wewnętrznych w pokoju dziecięcym jest ich bezpieczeństwo. Solidny montaż w ścianie zapobiega ich wyrwaniu lub upadkowi. Shuttersy są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Ponadto dodają charakteru, tworzą niezapomniany klimat i zapewniają spokojny i niczym niezakłócony sen.

Jaki styl shuttersów wybrać do pokoju dziecka

Styl okiennic wewnętrznych powinien być przede wszystkim zgodny z charakterem każdego pomieszczenia. Na przykład, jeżeli jest to typowo dziewczęcy, pastelowy pokój dziecięcy, gdzie na ścianach dominują jasne kolory, to okiennice wewnętrzne powinny także być jasne i utrzymane raczej w klasycznym niż minimalistycznym stylu.

Natomiast jeżeli Twój syn lub córka uwielbia naukę, technologię i miejskie klimaty, to w pokoju takiego dziecka doskonale sprawdzą się rolety minimalistyczne, czy też nawet te w stylu industrialnym. Odpowiednia aranżacja okien może znacząco podnieść walory estetyczne pomieszczenia.

Pamiętaj także, by wybierać tylko produkty najwyższej jakości. Tylko takie shuttersy są w stanie przetrwać długie lata bez awarii i usterek. Dlatego też polecamy nasze produkty, które pomogą Ci zaaranżować nie tylko pokój dziecięcy, ale także każde inne pomieszczenie w Twoim domu lub mieszkaniu.