Niestandardowe kształty okien – jak je zaaranżować?

O ile oprawienie standardowych okien może być proste, to aranżacja tych w niecodziennym kształcie będzie nie lada wyzwaniem nawet dla dekoratorów wnętrz. W zależności od tego, jaki wystrój panuje w domu, można pokusić się o wiele rozwiązań od tkanin przez żaluzje, aż po shuttersy. W poniższym artykule znajdziesz rozwiązanie idealne dla aranżacji niestandardowych okien.

Niestandardowe okna – nowy trend w budownictwie

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej można spotkać się z nieszablonowymi rozwiązaniami. Należą do nich między innymi awangardowe ogrody i proste surowe formy. Zauważyć da się również częstszy wybór surowców naturalnych jako wykończeń nie tylko wnętrz, ale i elewacji budynków. Większość osób stawia na indywidualne projekty, które wyróżnią dom, czy też mieszkanie. Coraz modniejsze stają się całkowicie indywidualne projekty i duże przeszklone przestrzenie, które mają ogromny wpływ na zużycie energii w domach. Spotkać się można z budynkami o niecodziennych kształtach. W ostatnich sezonach rządzą różne bryły i zastosowanie geometrii zarówno we wnętrzarstwie, jak i w budownictwie. Jednym ze sposobów na stworzenie efektownego, niebanalnego wyglądu są okna w niestandardowym kształcie. Teraz pojawia się tylko pytanie, jak je zaaranżować?

Shuttersy w aranżacji okien

Choć na pierwszy rzut oka kształt okna stanowi jedynie ozdobę, to tak naprawdę może on również poprawić jego funkcjonalność. O dziwo, te, które mają bardziej wymyślne kształty, mogą okazać się zdecydowanie praktyczniejsze. Będą ciekawym akcentem dekoracyjnym, który pozwoli na nadanie wnętrzom indywidualnego charakteru. O Ile proste okna, które goszczą w klasycznym budownictwie, można zaaranżować w dowolny sposób, o tyle te niestandardowe mogą stanowić problem. Te pierwsze możesz oprawić w różnorakie firany u zasłony lub pokusić się o nieco nowocześniejsze rozwiązania takie jak, chociażby rolety rzymskie, czy te klasyczne.

Możesz łączyć ze sobą różnorakie produkty, tworząc jedną, spójną całość. W przypadku niestandardowych okien jedynym słusznym rozwiązaniem często okazują się shuttersy. Niestety kształty takie jak łuki, półkola, trapezy, czy owale nie przyjmą klasycznych opraw okiennych. Na szczęście na rynku dostępne są shutters – rozwiązanie doskonałe. Okiennice wewnętrzne mogą zostać dostosowane bezpośrednio do kształtu okna ze względu na to, że są robione na wymiar pod indywidualne zamówienie klienta. Można dobrać nie tylko ich kształt, ale również kolor. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ pozostawia szerokie pole w aranżacji wnętrz. Wybierając firmę postaw na taką, która będzie w stanie wykonać shuttersy dostosowane do Twoich potrzeb oraz taką, której doświadczenie jest poparte licznymi realizacjami.