Jak urządzić wygodną i przytulną kuchnię?

Kuchnia – serce każdego domu zasługuje na wyjątkową aranżację. Możesz wybrać wśród wielu stylów wnętrzarskich ten jeden, który będzie wyrażał Ciebie. Spraw, aby kuchnia, w której przygotowujesz posiłki dla najbliższych, była indywidualna i praktyczna. Nie wiesz jak to zrobić? Koniecznie przejdź do dalszej części artykułu.

Jak wybrać jeden styl, który sprawdzi się w kuchni?

Na to nie ma reguły. Wybierając wystrój w swoich pomieszczeniach, powinieneś kierować się przede wszystkim ich wielkością, praktycznością danego stylu i swoim gustem. Każdy wystrój ma swoje charakterystyczne cechy, warto zwrócić na nie uwagę już na samym początku. Nie zależnie od tego, który z nich wybierzesz, pamiętaj, aby nie przesadzić. Bardzo łatwo można przekroczyć cienką granicę między kiczem a estetką. Kuchnie, które większość z nas pamięta z dzieciństwa, były dość charakterystyczne. Piece kaflowe, drewno, stare kredensy i firanki. Typowo domowy, ciepły styl, który królował w kuchniach przez dziesiątki lat. Teraz spotkać go można jedynie u starszych członkach rodziny, w skansenach, czy domach zaaranżowanych w stylu rustykalnym lub vintage. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, w kuchni możesz postawić również na styl modernistyczny lub glamour. Tutaj wszystko zależy od Twojej wyobraźni i inwencji twórczej. Jedno co jestem pewne – tutaj pożądany jest zachowawczy minimalizm.

Przestrzenie – tego potrzebuje każda kuchnia

To fakt niepodważalny. Wszystkie kuchnie powinny być przestrzenne. W takich pomieszczeniach znacznie łatwiej się odnaleźć oraz wszystko uporządkować. Jeśli w Twoim domu nie ma miejsca lub Ty najzwyczajniej w świecie nie masz czasu ani chęci na gruntowny remont możesz oczywiście zdecydować się na inne rozwiązania. Postaw na innowacyjne shuttersy. Choć większość osób kojarzy je z elementem dekoracyjnym okien, to mają one również inne zastosowania. Mogą odgrodzić przestrzeń w Twojej kuchni, tworząc zabudowy oraz drzwi do spiżarni. W ten sposób zapewnisz wnętrzu ciekawy, lekki dodatek dekoracyjny i jednocześnie poprawisz funkcjonalność kuchni. Ich wielkim atutem jest przewiewność, która pomaga uniknąć niepożądanych zapachów co jest szczególne ważne zwłaszcza w spiżarni.

Aranżacja kuchni – ciepło rodzinnego domu

Oprócz tego, że kuchnia powinna być funkcjonalna warto, aby była ciepła i przytulna. W takich miejscach można poczuć się bezpiecznie. Łatwiej się zrelaksować i odpocząć, a przecież o to właśnie chodzi. W końcu przygotowywanie posiłków powinno być przyjemne. Trzeba w to włożyć serce. W kuchni nie tylko dodatki poprawiają wystrój. Mają na to wpływ również kolory. Nie jest to w końcu żadną tajemnicą, że barwy mają ogromne znaczenie dla naszych emocji. Właśnie dlatego w kuchniach najlepiej sprawdza się delikatnie unowocześniony styl rustykalny. W tego typu wystrojach główną rolę grają ciepłe i przyjazne dla oczu dodatki przeplatane nowoczesnymi rozwiązaniami. Twoja kuchnia nie musi wyglądać jak te rodem z dziecięcych wspomnień dotyczących babcinych kuchni. Jeśli zależy Ci na ukryciu poszczególnych elementów w kuchni, możesz umieścić je na półkach we wnęce kuchennej, którą zakryją drzwi wykonane z shuttersów.

Aranżacja okien kuchennych z pomocą shuttersów

Jeśli cała kuchnia zostanie pięknie zaaranżowana, lecz nie przyłożysz się do wykończenia okien, całość będzie prezentowała się bardzo surowo, a przecież nie o to chodzi. Wybierając dekorację swoich okien w sercu domu, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że kuchnia to miejsce, w którym nie trudno o zabrudzenia. Właśnie dlatego należy wybrać taką oprawę okien, aby była ona łatwa w czyszczeniu. I tu z pomocą przychodzą shuttersy. Nie ważne, jaki masz rozmiar i kształt okien, nasza firma jest w stanie stworzyć shutters na wymiar w dowolnym kolorze. Dzięki temu zyskasz nie tylko piękne i funkcjonalne wykończenie, ale i indywidualną dekorację kuchni. Dużym atutem shuttersów jest łatwość ich czyszczenia. Wystarczy przetrzeć je miotełką do kurzu lub ściereczką, aby pozbyć się zabrudzeń. Jeśli wybierzesz te wykonane z PCV, możesz wyczyścić je również za pomocą wilgotnej ściereczki. To bardzo istotne ze względu na to, że w kuchni oprócz kurzu na materiałach, meblach i pozostałych elementach wystroju osadza się tłuszcz.

Zależy Ci na akcencie dekoracyjnym, który przyćmi to, co do tej pory zdobiło Twoje okna? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to idealnym rozwiązaniem będą shuttersy. Nie możesz rozstać się z firankami? Shuttersy nie pytają, one rozumieją. Możesz połączyć jedne z wszelkimi tkaninami, tworząc jeszcze wyjątkową, ciepłą i przytulną aranżację. Shuttersy pokochają się również z wszelką roślinnością, która także wprowadza do wnętrz przytulny, rodziny klimat. Jak widać, produkt ten ma wiele zalet, dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród dekoratorów wnętrz, jak i osób, które same kreują styl w swoich przestrzeniach.