Dekoracja okien w salonie. Co wybrać ?

Shutters w salonie

Urządzając salon, jadalnię czy inną przestrzeń dzienną warto mieć na uwadze nie tylko meble, oświetlenie czy inne detale aranżacji wnętrz, ale również materiały służące do dekoracji okien. Rzadko zdarza się, aby pozostawione one były zupełnie bez osłon typu firany czy zasłony. Mogą sobie na to pozwolić mieszkańcy domów stojących w kompletnie pustym otoczeniu, którzy nie są narażeni na zerkanie do środka sąsiadów. Mieszkańcy miast i wielkich osiedli decydują się jednak najczęściej na zastosowanie tkanin lub rozwiązań pozwalających odizolować się od sąsiadów. Podsuwamy kilka pomysłów na efektowne dekoracje okien w salonie.

Jak dobrać dekoracje na okna w salonie?

Decydując się na zastosowanie dekoracji okiennych, weźmy przede wszystkim pod uwagę kwestie dopasowania ich do całości aranżacji wnętrza. Urządzasz salon w pełnym wdzięku stylu prowansalskim lub klasycznym? Okna najlepiej udekorować w takim przypadku romantycznymi muślinowymi firankami i pastelowymi zasłonami dobranymi odcieniem do koloru mebli. Możesz też zdecydować się na shuttersokiennice drewniane wewnętrzne, pomalowane na biało, które nadadzą wnętrzu śródziemnomorskiego charakteru. Wykonane z drewna lipowego, drewna paulownia lub drewna abachi, okiennice wewnętrzne można z powodzeniem zastosować również w mieszkaniach i domach urządzanych w stylu nawiązującym do art deco, modernistycznego czy boho. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i świetnie przyjmujące farby o niestandardowych odcieniach, okiennice wewnętrzne shutters bez większych problemów wpasują się w większość stylów aranżacyjnych.

Zalety okiennic wewnętrznych shutters

Poza funkcją dekoracyjną, zasłony, firany, rolety czy okiennice wewnętrzne shutters, mają równie ważną rolę: chronią przed nadmiarem światła słonecznego w dzień lub oświetleniem elektrycznym w nocy, które dokucza zwłaszcza mieszkańcom wielkich miast. Skuteczne odizolowanie pomieszczenia i uchronienie go tym samym przed nadmiernym nagrzewaniem w dzień, a jednocześnie stworzenie komfortowych warunków do odpoczynku w nocy powodują, że okiennice wewnętrzne shutters wykonane z drewna są efektownym rozwiązaniem zapewniającym nam tak potrzebny po pracowitym dniu relaks.

Dzięki ruchomym lamelom, możemy regulować ilość wpadającego światła do pomieszczenia bawiąc się promieniami światła, tworząc przy tym niesamowity klimat. Oprócz walorów dekoracyjnych, shuttersy stawiają również barierę hałasowi z zewnątrz. Oferowane przez nas shutters możesz składać, przesuwać i rozwierać. Nadają się do każdego wnętrza, a dzięki naszym możliwościom produkcyjnym możemy je dopasować do każdego kształtu wnęki okiennej i drzwiowej (łuki, półkola, trapezy, owale) itd. Shutters to eleganckie i kompleksowe rozwiązanie.