Aranżacja okien. Okiennice Drewniane Shutters

Nie jest przesadą stwierdzenie, że okiennice wewnętrzne shutters całkowicie zmieniają wygląd i styl domu. Gdy już je wypróbujemy, nie będziemy chcieli wrócić do innych form dekoracji okien. Zakładając okiennice drewniane, zyskujemy pełną i łatwą w użyciu kontrolę nad poziomem oświetlenia, prywatnością i ciepłem, a jednocześnie dodajemy elegancji każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdują.

Zalety okiennic wewnętrznych

  • Wygląd – Okiennice drewniane są piękne i trwałe ze względu na swoją prostotę i czyste linie. Pasują do różnych stylów wnętrz od rustykalnych po nowoczesne. Mogą być dopełnieniem aranżacji okna wraz z zasłonami. Ponieważ są przystosowane do dowolnego rodzaju okna, można je umieścić w każdym oknie, nawet o niestandardowych kształtach oraz w łazience.
  • Trwałość – Niektóre dekoracje okien, takie jak rolety, pękają, lub psują się w nich mechanizmy przy dłuższym okresie użytkowania i wymagają regularnej wymiany. Jednak okiennice drewniane są bardzo trwałe i posłużą przez długi czas. Pomimo ciągłego nasłonecznienia żaluzje wewnętrzne shutters nie żółkną, nie pękają ani nie odpryskują.
  • Prywatność – W porównaniu np. do firanek zamontowanie okiennic oznacza większą kontrolę prywatności i poziomów oświetlenia w domu, od całkowitej prywatności po zamknięciu, do całkowitego oświetlenia po otwarciu.
  • Kontrola temperatury – okiennice pomagają utrzymać chłód w domu podczas ciepłej pogody i zatrzymać ciepło w miesiącach zimowych chroniąc przed ucieczką energii przez okna, co powoduje mniejsze straty ciepła i niższe rachunki za ogrzewanie.
  • Łatwe w czyszczeniu – lamele okiennic są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.
  • Obniżony poziom hałasu z zewnątrz – dekoracje okna typu shutters redukują hałas przedostający się do wnętrza.

Gdzie zamontować okiennice wewnętrzne shutters ?

Można oczywiście umieścić je w dowolnym pomieszczeniu, ale jeśli mamy napięty budżet, powinniśmy zamontować je w centralnej części domu np. w salonie, ponieważ tworzą atrakcyjny wygląd całej przestrzeni.

Domowe biuro to idealne miejsce do korzystania z okiennic wewnętrznych. Nie tylko utrzymają one miejsce pracy w komfortowej temperaturze przez cały rok, ale mogą filtrować światło dzienne, aby zminimalizować odblaski na ekranach komputera w ciągu dnia.

Okiennice wewnętrzne są również idealnym rozwiązaniem do łazienki, zapewniając prywatność, jednocześnie wpuszczając światło. W przeciwieństwie do zasłonek, które trzeba zdejmować, można je również czyścić na miejscu. Upewnijmy się, że wybrane okiennice są odporne na wilgoć i że zostały wykończone farbą lub lakierem dla wilgotnego środowiska – zapobiegnie to zużyciu wykończenia z czasem.

 

 

Jaki kształt mogą mieć okiennice drewniane ?

Najpierw spójrzmy na styl i układ okien, ponieważ okiennice wewnętrzne powinny zawsze uzupełniać kształty okien. Okiennice są bardziej elastyczne niż inne aranżacje okienne i można je montować w dowolnym kształcie okna, nawet w okrągłych lub trójkątnych. Można je np. złożyć na boki, aby odsłonić ramę okna, podczas gdy zasłony i firany zazwyczaj zakrywają część okna. Wszystko to oznacza, że kształt okna może zostać pokazany, a ciekawy kształt okna stanie się punktem centralnym wystroju.

 


 

Wybór kolorowych okiennic

Okiennice nie muszą być białe: można dopasować ich kolor do barwy, której szukamy np. do poduszek, żyrandola itp. dodatków. Kolorowe okiennice stanowią świetną alternatywę dla ściany w małym pomieszczeniu i idealnie nadają się do stworzenia punktu centralnego. Spróbujmy użyć pasującego koloru farby okiennic w stosunku do otaczających ścian lub wybrać kontrastowy kolor. Oferujemy szeroką gamę kolorystyczną, shuttersy malujemy na dowolny kolor z palety standardowej, NCS, RAL.

Twoje okna są przedłużeniem twojego unikalnego stylu domu lub mieszkania. Jeśli nie lubisz ciągłego zdejmowania firanek i zasłon, a mechanizm rolety w łazience zepsuł Ci się kolejny raz, okiennice wewnętrzne są doskonałą alternatywą na efektowną aranżację okna.

Zadzwoń dziś do ideashutters.pl pod numer 515 054 211, aby umówić się na bezpłatne konsultacje. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące okiennic wewnętrznych shutters.