Aranżacja dużego okna w salonie

Małe okna — mały kłopot, duże okna — duży kłopot? Nic bardziej mylnego. Posiadając i jedne i drugie można stworzyć zjawiskowe wnętrza. Obfite przeszklenie daje ogrom możliwości dekoracyjnych. Wykorzystaj je i wprowadź do swojego domu arcymistrzowskie aranżacje.

Okna otwarte na świat – zmień punkt widzenia

Posiadanie w domu dużych okien jest wielkim szczęściem. W nowoczesnym budownictwie przeszklone przestrzenie służą nie tylko ozdobie, ale i sprawiają, że dom staje się niskoenergetyczny. Jeśli chcesz, aby prezentowały się nienagannie, musisz wiedzieć jak je zaaranżować. Skoro czytasz ten artykuł, to znaczy, że pojawiło się przed Tobą wyzwanie związane z aranżacją okien. O ile ich mniejsze wersje wymagają adekwatnego do rozmiaru nakładu pracy, to w przypadku tych większych okien możesz mieć problem. W zależności od tego, jakie aranżacje wybierzesz, optycznie powiększą one lub zmniejszą pomieszczenie.

Urządzając wnętrza, powinieneś kierować się przede wszystkim własną wizją oraz wielkością pomieszczenia. To samo tyczy się aranżacji okien w salonie, do której często nie przykłada się zbyt dużej uwagi. Aby udekorować przestrzeń ze smakiem i poczuciem stylu najlepiej zdać się na swoją intuicję i … blogi wnętrzarskie. Jak wiadomo, dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Często one po prostu nie wystarczą. Dobór odpowiednich akcentów dekoracyjnych do wnętrz nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Decydując się na aranżację dużych okien w salonie, weź pod uwagę oprawienie ich w najróżniejsze rodzaje opraw. Skupianie się jedynie na meblach i dekoracjach w salonie nie jest dobrym rozwiązaniem. Zadbaj o swoje okna i spraw, aby stały się  idealnym dopełnieniem przestrzeni.

Shutters – wprowadź do wnętrza najnowsze trendy wnętrzarskie

Totalnym hitem wnętrzarskim, jeśli chodzi o wystrój okien, są nowoczesne okiennice wewnętrzne, inaczej nazywane shuttersami. Swoim wyglądem przypominają te klasyczne, zewnętrzne, z którymi można spotkać się w wielu domach, zwłaszcza w tych z amerykańskich filmów. Różnica między nimi jest niewielka, a dotyczy sposobu otwierania. Shuttersy otwierają się do wewnątrz. Daje to ogromne możliwości aranżacyjne, a także zapewnia wygodę przy odsłanianiu i zasłanianiu okien. Wewnętrzne okiennice mogą być wykonane zarówno w kolorze naturalnego drewna, jak i każdym innym. Dowolności w aranżacji wnętrz jest wielka. Najczęściej jednak klienci wybierają kolory najbliższe naturze, zwłaszcza że trendy wnętrzarskie na rok 2022 skupiają się właśnie na kontakcie z przyrodą. Wybrać możemy zarówno model otwierany klasycznie do wewnątrz, jak i przesuwny. O ile te pierwsze są coraz częściej stosowane w wielu domach, to drugie są całkowitą nowością. Składają się one jak harmonijka, dzięki czemu są niezwykle praktyczne. Wyglądają stylowo zarówno w wersji drewnianej, jak i tej wykonanej z PCV.

Firany i zasłony – stylowa dekoracja okien

Dekoracje naszych okien powinny być jedynie akcentem podkreślającym całą aranżację wnętrz. Nie mogą być przytłaczające – wręcz przeciwnie powinny nadać lekkości pomieszczeniom. Wybierając dekoracje okienne, stawiaj na materiały w stonowanych kolorach. Możesz zdecydować się również na zasłony, które mają delikatne wzory. W kolejnym sezonie znów prym będą wiodły motywy florystyczne i materiały blisko związane z naturą. W firanach i zasłonach nie chodzi o to, aby dominowały we wnętrzach. Rola ta należy do innych elementów aranżacji.

Posiadacze dużych, przestronnych salonów z obszernymi oknami mogą pozwolić sobie na zróżnicowane faktury oraz wzory i kolory. W takich miejscach świetnie odnajdą się welurowe zasłony, które nadają przestrzeniom ekskluzywny wygląd rodem z arystokratycznych apartamentów. Takie grube zasłony zaciemniające wprowadzają do przestrzeni szyk, klasę i elegancję, a także nieco prywatności. Latem chronią przed promieniami słońca wdzierającymi się do pomieszczeń, natomiast w zimie idealnie osłaniają wnętrza przed chłodem bijącym od okien.

Nowoczesny wygląd wnętrz – postaw na rolety

Shuttersy, choć cieszące się dużą popularnością nie każdemu przypadną do gustu. To samo tyczy się firan i zasłon. W przypadku, gdy marzy Ci się zupełnie inna forma aranżacji okna, możesz zdecydować się na rolety lub żaluzje. Są one nie tylko funkcjonalnym, ale również ciekawym elementem dekoracyjnym. Jedną z najczęściej wybieranych opcji są rolety rzymskie. Nowoczesne, gustowne, wnoszące do wnętrz ciepło, dające ogrom możliwości dekoracyjnych. Świetnie prezentujące się również z zasłonami i firanami.

Jeśli po przeczytaniu artykułu wciąż nie wiesz, jaką formę dekoracji okiennej powinieneś wybrać, to dostosuj aranżację do wielkości oraz ogólnego przeznaczenia. Nie w każdym z nich sprawdzą się praktyczne rolety, czy stylowe firany. Bierz pod uwagę nie tylko ogólny wygląd aranżacji, ale również praktyczność wybranego produktu.